Programowanie na Androida
Aplikacje mobilne to dziś nieodzowny element w działaniu naszych telefonów komórkowych. Ułatwiają one bowiem codzienne życie, bawią, uczą i bardzo często bywają dla swoich użytkowników niezastąpione. Stąd też tak wiele osób z branży IT decyduje się na karierę jako programiści aplikacji na Androida lub też inne systemy operacyjne – na przykład IOS. Biorąc pod uwagę, że praktycznie nie rozstajemy się z naszymi komórkami, znajdujące się na nich aplikacje muszą być naprawdę zoptymalizowane i dobrze działające.
Android razem z IOS to dwa najbardziej popularne systemy operacyjne dla telefonów komórkowych. Szczególnie na rynku polskim, większą przewagę posiada jednak Android, ponieważ odnajdujemy go w różnych modelach komórek. Nikogo zatem nie dziwi fakt, że to właśnie na Androida napisanych jest najwięcej aplikacji, które to niemalże każdego dnia powiększają swoją liczbę. W ich tworzeniu ważne jest to, aby trafić w gusta użytkowników, którzy to będą je później pobierali na swoje telefony.
Programowanie i pisanie aplikacji – jak to wygląda?
Bez dwóch zdań, w dzisiejszych czasach programowanie jest niezwykle popularne. Coraz więcej młodych ludzi stara się o zatrudnienie właśnie w branży IT, ponieważ wielu kusi jej elastyczność, czy też lukratywne zarobki. Oprócz kierunków studiów takich jak informatyka, automatyka i robotyka i elektrotechnika, wiele innych ścieżek edukacji gwarantuje poznanie podstaw programowania. Przedmioty związane z IT odnajdziemy nawet na kierunkach uważanych za bardziej humanistycznych – kognitywistyce, a nawet językoznawstwie.
Oczywiście w zależności od wybranych przez nas studiów poznamy tylko podstawy, bądź też o wiele większe spektrum działań związanych z programowaniem. Programowanie to bardzo szeroka dziedzina, ponieważ obejmuje chociażby tworzenie stron internetowych, gier, pisanie aplikacji mobilnych, bądź też innych funkcjonalnych rozwiązań, które mogą być wykorzystywane przez różnego rodzaju firmy. Osoby związane z branżą IT mają zatem dość szerokie pole do wyboru, jeśli chodzi o poszukiwania pracy. Mogą bowiem z całą pewnością odnaleźć zatrudnienie w sektorze, który ich interesuje.
Zwykle bardziej kreatywne jednostki zajmują się przykładowo wyglądem i stylistyką stron internetowych, natomiast ich silnik i działanie spoczywa na barkach tych myślących bardziej logicznie. Ważny jest zatem przy wszystkich projektach podział zadań tak, by każdy mógł w pełni dać z siebie wszystko w danej dziedzinie. Stąd też niezwykle popularne jest to, że dany programista oprócz ogólnej wiedzy specjalizuje się też w konkretnych funkcjonalnościach.
https://www.erekruterit.pl/